Sari la conținut

METAL ROM SRL

CUI 790465 J1991001622320 Sibiu din 1991 · 35 de ani

3821 · Recuperarea materialelor reciclabile

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

5,8 mil. lei

+15,6%

Profit net 2025

518 mii lei

marjă 8,9%

Angajați

4

-33,3%

Capitaluri proprii

6,3 mil. lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

02,5 mil.5 mil.7,5 mil.10 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
2008239029
2009159427
2010596688
20111720790
2012820050
2013946226
20141429654
20151341253
20161767828
20171640537
20181419267
20191492105
20201257431
20214498416
20222540019
20232200548
20245042390
20255830714

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20255.830.7145.964.6835.365.147518.10941.296.4197.908.2182.959.4636.274.120
20245.042.3905.065.1603.371.5051.553.06061.002.4797.540.3632.291.8866.256.011
20232.200.5482.345.0821.294.3571.027.3516935.6473.998.096230.9004.702.951
20222.540.0192.543.0191.709.310810.7456834.5195.035.3222.196.4963.675.600
20214.498.4164.499.7312.311.5182.145.22551.209.3664.087.896435.8824.864.856
20201.257.4311.266.968926.246328.98971.158.9922.042.881482.5002.719.631
20191.492.1051.790.5671.362.084410.58071.207.3731.908.009725.9702.390.642
20181.419.2672.397.8781.619.639754.2616983.9211.717.041723.6891.980.062
20171.640.5371.816.0201.099.911698.35271.186.073701.918665.7901.225.737
20161.767.8281.781.1331.342.233375.6925222.155785.798487.428527.385
20151.341.2531.621.6161.583.54030.0424279.872920.600296.815908.355
20141.429.6541.694.8051.414.932237.4507309.624961.066404.438878.313
2013946.2261.078.109730.444292.2566164.831811.993340.827640.920
2012820.050823.600648.786146.8656291.856550.785495.636348.664
20111.720.7901.737.3331.680.35147.7606113.972711.594624.442201.798
2010596.688596.702559.72527.052354.476554.752455.190154.038
2009159.427165.282149.70010.2312—358.611231.625126.986
2008239.029239.047239.720-6.64928.609340.435335.96913.075

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
8,9%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
15,6%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
32,2%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
8,3%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
2,67×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
1,5 mil. lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 3 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 1 decembrie 1994
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
3821
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. MUNCEL, NR.9, SC.A, AP.2

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Căutat la portal.just.ro acum 3 zile

Dosare
23
Cu termen viitor
5
Ca reclamant / creditor
11
Ca pârât / debitor
13
Civil · 21Litigii cu profesioniştii · 2

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • CA

    CIUNTU ALINA AURELIA

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

66 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 3311Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metalRev. 3
  • 3312Repararea și întreținerea mașinilorRev. 3
  • 3315Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civileRev. 3
  • 3811Colectarea deșeurilor nepericuloaseRev. 3
  • 3812Colectarea deșeurilor periculoaseRev. 3
  • 3821Recuperarea materialelor reciclabileprincipalRev. 3
  • 3823Alte activități de tratare a deșeurilorRev. 3
  • 3833Alte activități de eliminare a deșeurilorRev. 3
Arată toate cele 66 coduri
  • 3900Activități și servicii de decontaminareRev. 3
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 3
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 3
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 3
  • 4664Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamenteRev. 3
  • 4671Comerț cu ridicata al autovehiculelorRev. 3
  • 4672Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehiculeRev. 3
  • 4687Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilorRev. 3
  • 4781Comerț cu amănuntul al autovehiculelorRev. 3
  • 4782Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehiculeRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 5224ManipulăriRev. 3
  • 5540Intermedieri pentru servicii de cazareRev. 3
  • 5590Alte servicii de cazareRev. 3
  • 6811Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 3
  • 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
  • 6831Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliareRev. 3
  • 9531Repararea și întreținerea autovehiculelorRev. 3
  • 1624Fabricarea ambalajelor din lemnRev. 2
  • 3319Repararea altor echipamenteRev. 2
  • 3811Colectarea deșeurilor nepericuloaseRev. 2
  • 3812Colectarea deșeurilor periculoaseRev. 2
  • 3821Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloaseprincipalRev. 2
  • 3822Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoaseRev. 2
  • 3831Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelorRev. 2
  • 3832Recuperarea materialelor reciclabile sortateRev. 2
  • 3900Activități și servicii de decontaminareRev. 2
  • 4110Dezvoltare (promovare) imobiliarăRev. 2
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
  • 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 2
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
  • 4391Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 2
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
  • 4511Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)Rev. 2
  • 4519Comerț cu alte autovehiculeRev. 2
  • 4520Întreținerea și repararea autovehiculelorRev. 2
  • 4672Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metaliceRev. 2
  • 4673Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitareRev. 2
  • 4675Comerț cu ridicata al produselor chimiceRev. 2
  • 4676Comerț cu ridicata al altor produse intermediareRev. 2
  • 4677Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilorRev. 2
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 2
  • 4939Alte transporturi terestre de călători n.c.aRev. 2
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2
  • 6810Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 2
  • 6820Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 2
  • 6831Agenții imobiliareRev. 2
  • 6832Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contractRev. 2
  • 7711Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoareRev. 2
  • 7712Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere greleRev. 2
  • 7739Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.Rev. 2
  • 8292Activități de ambalareRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.