Sari la conținut

CANACT IMPORT EXPORT SRL

CUI 8954687 J1996001381080 Brașov din 1996 · 30 de ani

4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

1,8 mil. lei

+224,0%

Profit net 2025

355 mii lei

marjă 20,0%

Angajați

2

-33,3%

Capitaluri proprii

243 mii lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

02,5 mil.5 mil.7,5 mil.10 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
20083063848
20093081819
20104578988
20113444996
20124505344
20135311999
20145533201
20155287586
20165715077
20175271547
20185253124
20195158714
20204785534
20215797297
20225212951
20234570669
2024547516
20251773697

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20251.773.6971.992.8841.572.162354.752295.330471.404323.267243.467
2024547.516566.839982.450-415.6113258.40489.839464.214-111.285
20234.570.6694.707.3164.698.5427.52429400.027472.333583.965304.326
20225.212.9515.228.6945.206.25114.81742119.826484.863335.062296.803
20215.797.2975.805.4735.783.50011.89336235.301940.481893.796281.986
20204.785.5344.944.6334.906.24630.00034350.582386.995467.484270.093
20195.158.7145.171.8875.194.880-26.63844379.525441.046580.478240.093
20185.253.1245.261.9115.236.39214.11245406.176730.636870.081266.731
20175.271.5475.491.6745.267.133210.04042434.466306.488488.336252.618
20165.715.0775.858.2786.029.075-170.79742398.512103.834464.27542.578
20155.287.5865.288.1975.147.162116.77642546.931121.379454.712213.598
20145.533.2015.531.5155.486.37238.03141318.662199.560421.40096.822
20135.311.9995.324.6155.322.67448743453.868204.620599.69758.791
20124.505.3444.539.8304.392.470133.28847382.151140.032463.87958.304
20113.444.9963.445.4803.364.46077.03745275.537434.351784.871-74.983
20104.578.9884.697.3874.600.59190.34643198.070475.452825.542-152.020
20093.081.8193.082.5003.222.694-145.92722204.210111.322557.898-242.366
20083.063.8483.063.9273.206.479-142.55221272.942400.312769.693-96.439

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
20,0%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
224,0%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
57,0%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
145,7%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,46×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
887 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat alaltăieri

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 21 noiembrie 1996
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
4641
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 21.11.1996
Domiciliu fiscal
JUD. BRAȘOV, MUN. BRAȘOV, STR. MIHAI VITEAZUL, NR.148

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • VV

    VLĂDOIU VIOLETA

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

32 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 4616Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din pieleRev. 3
  • 4634Comerț cu ridicata al băuturilorRev. 3
  • 4641Comerț cu ridicata al produselor textileprincipalRev. 3
  • 4642Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțăminteiRev. 3
  • 4644Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținereRev. 3
  • 4649Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodărescRev. 3
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 3
  • 4751Comerț cu amănuntul al textilelorRev. 3
Arată toate cele 32 coduri
  • 4753Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podeaRev. 3
  • 4764Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilorRev. 3
  • 4771Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminteiRev. 3
  • 4772Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din pieleRev. 3
  • 4778Comerț cu amănuntul al altor bunuri noiRev. 3
  • 4779Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazieRev. 3
  • 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializatRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 5224ManipulăriRev. 3
  • 8292Activități de ambalareRev. 3
  • 4634Comerț cu ridicata al băuturilorRev. 2
  • 4641Comerț cu ridicata al produselor textileprincipalRev. 2
  • 4642Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțăminteiRev. 2
  • 4771Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializateRev. 2
  • 4772Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializateRev. 2
  • 4779Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazineRev. 2
  • 4782Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețeRev. 2
  • 4789Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produseRev. 2
  • 4791Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin InternetRev. 2
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2
  • 5224ManipulăriRev. 2
  • 8292Activități de ambalareRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.