Sari la conținut
RadiatăSRL

CONBAC S.R.L.

CUI 943755 J1991000178044 Bacău din 1991 · 35 de ani și 9 luni

4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

De verificat înainte de a lucra cu această firmă

  • Debitor într-un dosar de insolvență: 2986/110/2024 (Tribunalul BACAU, Fond).

Cifra de afaceri 2024

90,3 mil. lei

-21,1%

Profit net 2024

2,3 mil. lei

marjă 2,5%

Angajați

236

-18,3%

Capitaluri proprii

10,5 mil. lei

Evoluție financiară

14 ani cu bilanț depus, 2008–2024

050 mil.100 mil.150 mil.200 mil.2009201120132015201720222024
Cifra de afaceri
200873821902
200942294451
201013289167
201122064764
201217552678
201334490550
201428286030
201554831985
201651392216
201730173552
202092819511
2022126743916
2023114496033
202490336625

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
202490.336.62593.358.63889.549.8982.268.7002362.646.35347.632.32540.147.91910.470.895
2023114.496.033129.462.478126.467.5091.951.4642892.678.88449.590.99644.275.4358.244.078
2022126.743.916129.703.134127.096.7151.787.7662894.167.74635.173.68032.948.0576.258.802
202092.819.51197.180.32395.264.5461.097.3213123.369.71731.326.66731.616.8503.280.216
201730.173.55233.518.60331.195.3312.145.0231647.013.23728.235.33521.064.22214.191.857
201651.392.21653.229.57652.251.811649.2532196.071.63622.874.52016.719.19212.046.279
201554.831.98555.495.74255.211.777179.4041256.582.46320.505.11115.051.90312.035.671
201428.286.03029.794.88029.602.399134.9061076.597.76620.840.60815.580.75711.857.617
201334.490.55036.978.43536.698.184211.131896.556.26220.469.36014.963.73812.064.975
201217.552.67820.728.69520.594.82369.007708.497.21314.538.09511.020.73712.019.829
201122.064.76424.193.57624.080.57438.820869.296.55910.200.0047.551.40711.954.619
201013.289.16715.665.79915.350.150210.429818.109.69412.596.4807.717.54711.999.146
200942.294.45145.281.04044.674.424498.778898.882.07918.245.64411.802.71111.680.673
200873.821.90277.459.25276.289.815923.43127211.243.96317.383.07012.922.33411.021.569

Indicatori calculați pentru 2024

Marja netă
2,5%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-21,1%
2024 față de 2023
Gradul de îndatorare
79,9%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
21,7%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,19×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
383 mii lei
2024

Stare fiscală ANAF

Încă neverificată

Verificare programată

Firma intră în următoarea verificare ANAF. Rezultatul apare aici automat.

Contracte publice câștigate

6 contracte în SEAP, 2018–2019

Contracte
6
Valoare (contracte proprii)
30,3 mil. lei
Ultimul contract
10 octombrie 2019
Fonduri UE1 contract în proiecte cu fonduri europene, 2,9 mil. lei
  • 10 octombrie 20195.929.849 lei

    COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA

    Sala de sport scolara Comuna Dofteana, sat Dofteana, punctul "Lunca Trotușului", str. Parcului nr. 16, județul Bacău

  • 10 octombrie 20195.929.849 lei

    COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA

    —

  • 29 mai 20195.658.476 lei

    Municipiul Moinesti

    Execuție lucrări pentru obiectivul de investiții “Consolidare, reabilitare, modernizare si dotare cu echipamente didactice si echipamente IT a Scolii generale Stefan Luchian, cu clasele I- VIII”

  • 6 decembrie 20186.649.786 lei

    MUNICIPIUL BACAU

    Construire gradinita si cresa Colegiul Tehnic de Comunicatii "N.V.Karpen" - servicii de proiectare, etapa Proiect pentru autorizarea executarii lucrarilor, Proiectul tehnic de executie, servicii de asistenta tehnica din partea proiectantului si executie lucrari.

  • 1 februarie 20182.916.702 lei

    Comuna Podu Turcului

    Contractul de lucrari Executie lucrari de modernizare a retelei de drumuri de interes local în localitatea Podu Turcului în cadrul proiectului Modernizare drumuri de interes local in comuna Podu Turcului, judetul Bacau , consta in executia lucrarilor prevazute a se realiza in cadrul proiectului tehnic si cuprind urmatoarele obiecte : “drum 1 Plopu (L=363 ml)”, “drum 2 Plopu (L=1132 ml)”, “drum 3 Cabesti (L=1107 ml)”, “drum 4 Cabesti (L=190 ml)”, “drum 5 Cabesti (L=370 ml)”, “drum 6 Podu Turcului (L=235 ml)”, “drum 7 Podu Turcului (L=220 ml)”, “drum 8 Podu Turcului (L=230 ml)”, “drum 9 Podu Turcului (L=584 ml)”, in valoare totala de 4.101.399,59 de lei din care, valorile aferente fiecarei componente a lucrarii:Cap.4.1: Constructii si instalatii : 4.049.749,08 RONCap. 5.1.:Organizare de santier, din care: Cap. 5.1.1 – lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier : 51.650,51 RON

    Fonduri UE

Principalii clienți publici

  • MUNICIPIUL BACAU1 · 6,6 mil. lei
  • COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA1 · 5,9 mil. lei
  • COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA1 · 5,9 mil. lei
  • Municipiul Moinesti1 · 5,7 mil. lei
  • COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII1 · 3,2 mil. lei

Ultimele 5 contracte. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Fonduri europene

Furnizor în 1 contract finanțat din fonduri UE

Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)

Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.

Contracte
1
Valoare (contracte proprii)
2,9 mil. lei
Perioada
2018

Programe

  • Programul National de Dezvoltare Rurala - PNDR1 · 2,9 mil. lei

Ultimele contracte

  • Comuna Podu Turcului

    2,9 mil. lei

    1 februarie 2018 · Contractul de lucrari Executie lucrari de modernizare a retelei de drumuri de interes local în localitatea Podu Turcului în cadrul proiectului Modernizare drumuri de interes local in comuna Podu Turcului, judetul Bacau , consta in executia lucrarilor prevazute a se realiza in cadrul proiectului tehnic si cuprind urmatoarele obiecte : “drum 1 Plopu (L=363 ml)”, “drum 2 Plopu (L=1132 ml)”, “drum 3 Cabesti (L=1107 ml)”, “drum 4 Cabesti (L=190 ml)”, “drum 5 Cabesti (L=370 ml)”, “drum 6 Podu Turcului (L=235 ml)”, “drum 7 Podu Turcului (L=220 ml)”, “drum 8 Podu Turcului (L=230 ml)”, “drum 9 Podu Turcului (L=584 ml)”, in valoare totala de 4.101.399,59 de lei din care, valorile aferente fiecarei componente a lucrarii:Cap.4.1: Constructii si instalatii : 4.049.749,08 RONCap. 5.1.:Organizare de santier, din care: Cap. 5.1.1 – lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier : 51.650,51 RON · Programul National de Dezvoltare Rurala - PNDR

Contractele publice ale firmei

Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Insolvență: debitor în dosarul 2986/110/2024, Tribunalul BACAU — cauţiune - RESTITUIRE - REF. DS. 2917/110/2023.

Dosare
24
Cu termen viitor
4
Ca reclamant / creditor
15
Ca pârât / debitor
8
Faliment · 18Civil · 3Litigii cu profesioniştii · 3

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • CI

    CRISTEA IULIAN CRISTIAN

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

38 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinuluiRev. 3
  • 2361Fabricarea produselor din beton pentru construcțiiRev. 3
  • 2363Fabricarea betonuluiRev. 3
  • 2366Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsosRev. 3
  • 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceRev. 3
  • 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 3
  • 4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.aRev. 3
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 3
Arată toate cele 38 coduri
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 3
  • 4323Lucrări de izolațiiRev. 3
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 3
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 3
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 3
  • 4335Alte lucrări de finisareRev. 3
  • 4342Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiriRev. 3
  • 4391Activități de zidărieRev. 3
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 5224ManipulăriRev. 3
  • 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 3
  • 0811Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardezieiRev. 2
  • 0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinuluiRev. 2
  • 1623Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcțiiRev. 2
  • 2361Fabricarea produselor din beton pentru construcțiiRev. 2
  • 2363Fabricarea betonuluiRev. 2
  • 2364Fabricarea mortaruluiRev. 2
  • 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceRev. 2
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeprincipalRev. 2
  • 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorRev. 2
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 2
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 2
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
  • 4391Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 2
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
  • 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.