PAMBAC SA
Cifra de afaceri 2025
370 mil. lei
Profit net 2025
20,3 mil. lei
Angajați
532
Capitaluri proprii
251 mil. lei
Evoluție financiară
18 ani cu bilanț depus, 2008–2025
| 2008 | 195368925 |
|---|---|
| 2009 | 172392964 |
| 2010 | 181933815 |
| 2011 | 156688866 |
| 2012 | 119977880 |
| 2013 | 152149704 |
| 2014 | 171316469 |
| 2015 | 191099466 |
| 2016 | 158010627 |
| 2017 | 163483634 |
| 2018 | 189239236 |
| 2019 | 186524431 |
| 2020 | 214502760 |
| 2021 | 263042817 |
| 2022 | 314494741 |
| 2023 | 1457327711 |
| 2024 | 357018887 |
| 2025 | 369515435 |
Bilanțuri pe ani
Valori în lei, așa cum au fost raportate
Indicatori calculați pentru 2025
- Marja netă
- 5,5%
- rezultat net / cifra de afaceri
- Creșterea cifrei de afaceri
- 3,5%
- 2025 față de 2024
- Gradul de îndatorare
- 55,3%
- datorii / total active
- Rentabilitatea capitalului
- 8,1%
- rezultat net / capitaluri proprii
- Lichiditate
- 0,81×
- active circulante / datorii
- Cifra de afaceri pe angajat
- 695 mii lei
- 2025
Stare fiscală ANAF
Verificat acum 4 zile
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Da, din 1 iulie 1993
- Inactiv fiscal
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Registrul RO e-Factura
- Înscrisă
- CAEN declarat la ANAF
- 1061
- Stare la ANAF
- INREGISTRAT din data 07.12.1992
- Domiciliu fiscal
- JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. MOINESTI, NR.14
Contracte publice câștigate
3 contracte în SEAP, 2018–2019
- Contracte
- 3
- Valoare (contracte proprii)
- 323 mii lei
- Ultimul contract
- 30 septembrie 2019
- 30 septembrie 2019945.360 lei
SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BACAU
ACORD CADRU LOT 3 Paine · acord-cadru, 2 ofertanți
- 16 iulie 2019224.533 lei
PENITENCIARUL CU REGIM DE MAXIMA SIGURANTA BACAU
ACORD CADRU · acord-cadru, 2 ofertanți
- 7 iunie 2018323.276 lei
Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Bacau
Acord cadru furnizare produse de panificatie si patiserie, Lot 1
Principalii clienți publici
- Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Bacau1 · 323 mii lei
- PENITENCIARUL CU REGIM DE MAXIMA SIGURANTA BACAU1 · —
- SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BACAU1 · —
Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 2 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Fonduri europene
1 proiect cu finanțare UE, 2017
- Proiecte
- 1
- Nerambursabil
- 314 mii €
„ACHIZITIE ECHIPAMENT PENTRU MODERNIZAREA S.C. PAMBAC S.A.
314 mii €PNDR 2014–2020· cod 0420D000031710400075· sesiunea 2017contractat
Măsura 4.2 — Procesarea și marketingul produselor agricole
Potrivit după denumirea exactă, unică în registru.
Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.
Dosare în instanță
Căutat la portal.just.ro acum 11 zile
- Dosare
- 57
- Cu termen viitor
- 15
- Ca reclamant / creditor
- 44
- Ca pârât / debitor
- 20
Se încarcă dosarele…
Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.
Sancțiuni internaționale
Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)
Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).
Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă
- AR
AFRENȚOAIE ROXANA MARIA
administrator
- DI
DEGERATU IONEL DĂNUȚ
administrator
- SM
SANTU MIHAELA
administrator
Firme legate prin reprezentanți comuni
Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei
Nicio legătură găsită
Activități autorizate
54 coduri CAEN în registrul comerțului
- 0111Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoaseRev. 3
- 0119Cultivarea altor plante din culturi nepermanenteRev. 3
- 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 3
- 1071Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieRev. 3
- 1072Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserieRev. 3
- 1082Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoaseRev. 3
- 1089Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.Rev. 3
- 3511Producția de energie electrică din resurse neregenerabileRev. 3
Arată toate cele 54 coduriAscunde
- 3512Producția de energie electrică din resurse regenerabileRev. 3
- 3513Transportul energiei electriceRev. 3
- 3514Distribuția energiei electriceRev. 3
- 3515Comercializarea energiei electriceRev. 3
- 3516Depozitarea energiei electriceRev. 3
- 3524Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizareRev. 3
- 3540Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturaleRev. 3
- 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 3
- 4611Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricateRev. 3
- 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 3
- 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
- 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoaseRev. 3
- 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
- 5611RestauranteRev. 3
- 5622Alte servicii de alimentație n.c.a.Rev. 3
- 5630Baruri și alte activități de servire a băuturilorRev. 3
- 6499Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensiiRev. 3
- 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
- 0163Activități după recoltareRev. 2
- 0164Pregătirea semințelorRev. 2
- 1061Fabricarea produselor de morăritprincipalRev. 2
- 1071Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieRev. 2
- 1073Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similareRev. 2
- 1084Fabricarea condimentelor și ingredientelorRev. 2
- 3511Producția de energie electricăRev. 2
- 3512Transportul energiei electriceRev. 2
- 4520Întreținerea și repararea autovehiculelorRev. 2
- 4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucratRev. 2
- 4631Comerț cu ridicata al fructelor și legumelorRev. 2
- 4632Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carneRev. 2
- 4633Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibileRev. 2
- 4636Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoaseRev. 2
- 4637Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimenteRev. 2
- 4639Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
- 4675Comerț cu ridicata al produselor chimiceRev. 2
- 4711Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
- 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializateRev. 2
- 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
- 5210DepozităriRev. 2
- 5224ManipulăriRev. 2
- 5610RestauranteRev. 2
- 5629Alte servicii de alimentație n.c.a.Rev. 2
- 5630Baruri și alte activități de servire a băuturilorRev. 2
- 6820Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 2
- 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 2
- 8122Activități specializate de curățenieRev. 2
Istoric de schimbări
Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor
Nicio schimbare detectată încă
Cele mai mari firme din același domeniu în Bacău
CAEN 1061 · Fabricarea produselor de morărit
- DVM AGRO INVEST S.R.L.CUI 42191240BacăuCAEN 1061 · Fabricarea produselor de morărit591 mii leicifra de afaceri 2025
- GRÂUL DE AUR S.R.L.CUI 4015608Medeleni, BacăuCAEN 1061 · Fabricarea produselor de morărit380 mii leicifra de afaceri 2025
- LAUR PRODCOM MOPAN SRLCUI 27989860BacăuCAEN 1061 · Fabricarea produselor de morărit210 mii leicifra de afaceri 2025
- PROMPT SERVCOMEX SRLCUI 9853915Gura Crăiești, BacăuCAEN 1061 · Fabricarea produselor de morărit152 mii leicifra de afaceri 2025
- STEF-BIANCA SRLCUI 953007Schineni, BacăuCAEN 1061 · Fabricarea produselor de morărit143 mii leicifra de afaceri 2025
- N & O PROD COMPANY SRLCUI 22192055Blăgești, BacăuCAEN 1061 · Fabricarea produselor de morărit136 mii leicifra de afaceri 2025